Czy zrezygnuje z dopłaty do mleka roślinnego?
W zeszłym tygodniu, Starbucks opublikował szczegółowy raport swojego wpływu na środowisko i zadeklarował ambitne cele. Do 2030 roku Starbucks chce zmniejszyć o 50% emisję dwutlenku węgla, zużycie wody i odpadów. Za największą emisję, stanowiącą aż 21% wszystkich składowych, odpowiada mleko! Wśród 5 głównych strategii na pierwszym miejscu znajduje się rozwój roślinnych opcji w celu stworzenia przyjaznego środowisku menu.
Alternatywy dla mleka będą dużą częścią rozwiązania.
przyznał Kevin Johnson w wywiadzie dla Bloomberg News.
Wpływ mleka krowiego i napojów roślinnych na środowisko.
Skoro klienci oczekują bezpłatnych opcji roślinnych i jednocześnie deklarują, że zachęciłoby to ich do zwiększenia częstotliwości zakupów, to zarówno Starbucks, jak i inne kawiarnie, powinny rozpatrzyć swoją politykę w kwestii napojów roślinnych. Całkowita rezygnacja z dopłat może się wiązać z pozyskaniem nowych klientów, zwiększeniem sprzedaży, a także korzyściami wizerunkowymi, jednocześnie przyczyniając się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju.
mówi Karolina Kosno, PR Manager ProVeg Polska.
Ankieta przeprowadzona przez ProVeg Polska w sierpniu 2019 na grupie 660 osób.
Ambitne cele Starbucks w zakresie ochrony środowiska mogą zostać osiągnięte, jeśli marka wprowadzi politykę promującą mleko roślinne. Warto zachęcać klientów do wspólnego dbania o środowisko, zaczynając od uatrakcyjnienia bardziej zrównoważonej alternatywy.
mówi Patrycja Homa, dyrektor ProVeg Polska.
Raport środowiskowy Starbucks: https://stories.starbucks.com/uploads/2020/01/Starbucks-Environmental-Baseline-Report-2.pdf
Strategie środowiskowe Starbucks: https://stories.starbucks.com/press/2020/starbucks-commits-to-a-resource-positive-future/
Oryginalny cytat Kevina Johnsona: “Alternative milks will be a big part of the solution”.